Menu

Depilator elektryczny. Czy umiesz z niego korzystać?

Podobno to jeden z najlepszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Efekt gładkich nóg utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Poznaj zalety i wady korzystania z depilatora elektrycznego. I sprawdź, czy rzeczywiście zapewni ci piękny wygląd na długo.

Co to jest depilator elektryczny?

To niewielkie urządzenie, które skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Jest wyposażone w wirujące ostrza wyrywające włoski wraz z cebulkami. Końcówka depilatora i nasadki redukujące ból mają różny kształt i wielkość; parametry te są uzależnione od producenta. Pamiętaj, że usuwanie owłosienia przy pomocy tego urządzenia nie dla wszystkich jest komfortowe. Wiąże się to z niewielkim bólem i może skutkować podrażnieniami. Jednak najważniejsze jest to, że włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Jak używać depilatora elektrycznego? Przed depilacją zapuść włoski i zrób peeling. Depilator wyrywa tylko dłuższe owłosienie, a peeling usuwa martwy naskórek. Pamiętaj, że nie każdego urządzenia możesz używać w wannie. Dlatego warto zwilżyć nogi ciepłą wodą. W ten sposób mieszki otworzą się, a skóra będzie miękka.

Zalety stosowania depilatora elektrycznego.

Po depilacji twoja skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku. Taki efekt utrzymuje się naprawdę długo, bo aż do kilku tygodni. Korzystając z depilatora oszczędzasz i czas, i pieniądze, które wydałabyś na maszynki lub kremy. Poza tym, stosowanie tego urządzenia jest bardzo proste. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi. Nie przejmuj się wysoką ceną depilatorów. W końcu jest to inwestycja na lata. Co więcej, urządzenie jest tak małe, że możesz zabrać je w każdą podróż.

Minusy stosowania depilatora elektrycznego.

Usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem wiąże się z niewielkim bólem. Bezpośrednio po depilacji mogą pojawić się podrażnienia w postaci małych i czerwonych kropek. Ostrza urządzenia niestety nie usuną krótkich i przylegających do ciała włosków. Poza tym, po zabiegu niektóre z nich mogą wrastać i być trudne do zgolenia. Przeciwwskazaniami do stosowania depilatora elektrycznego są: żylaki, bardzo cienka i wrażliwa skóra, stany zapalne, niektóre choroby dermatologiczne (łuszczyca, egzema).