Menu

Idealne serum na mroźne miesiące. Jaki produkt wybrać?

Serum to kosmetyk nie tylko dla skóry dojrzałej. Działa dużo intensywniej niż krem, a jednocześnie ma od niego lżejszą formułę. Używanie serum może przynieść wiele korzyści. Szczególnie zimą, kiedy nasza skóra wymaga mocniejszego wsparcia. Jakie są rodzaje serum? Które z nich wybrać w mroźniejsze miesiące?

Kosmetyk pielęgnacyjny, jakim jest serum, świetnie nadaje się do skóry i włosów.

To silnie skoncentrowana formuła, w której jest nawet kilkunastokrotnie wyższe stężenie substancji odżywczych niż w standardowym kremie. Dobre serum daje szybkie, zauważalne efekty i ułatwia pielęgnację. Ma jednak swoje ograniczeni, bo „rozleniwia” naszą skórę.

Nie da się całkiem zastąpić kremów przez serum. Oczywiście są to dużo lepsze pod względem składu i działania produkty, jednak nie wolno przyzwyczajać do nich skóry. Serum to remedium na bardzo trudne, chwilowe problem skórne. Kiedy jego intensywne działanie nie jest koniecznie lepiej stosować zwykłe kremy. Skóra musi umieć regenerować się, odżywiać i walczyć też samodzielnie.

Zimą serum wydaje się jednak niezbędne. Naturalna bariera ochronna skóry zostaje naruszona przez wilgoć, wiatr i mróz. Częściej doświadczamy suchości, nadmiernego łuszczenia się i podrażnień. Nie bój się sięgnąć po dobre serum w okresie zimowym!

Serum nawilżające – można stosować przez cały rok, choć zimą przydaje się szczególnie. Skóra dużo szybciej traci wodę i jest bardzo sucha. Najlepiej nawilżająca substancja to oczywiście kwas hialuronowy, który w serum nawilżającym pojawia się najczęściej. Jego stężenie wynosi zazwyczaj 3% i może być wzbogacone np. o olej awokado, peptydy lub skwalan.

Serum na zaczerwienienia – jest sprzymierzeńcem cery, kiedy niekorzystnie działa na nią silny wiatr i mróz. Serum obkurczające naczynka w zimie będzie idealne dla cery naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Dobrze dobrane serum pozwoli zredukować zaczerwienienia i zmniejszyć widoczność naczynek. Powinno zawierać witaminę C, rutynę i wyciąg z korzenia lukrecji.

Serum rozświetlające – idealnie sprawdzi się zimą, kiedy nasza skóra jest sucha, matowa i ziemista. Głównym jego składnikiem jest witamina C w stężeniu ok. 10%, choć zdarzają się też wersje zawierające nawet do 25%. Serum rozświetlające idealnie rozjaśni cerę, wyrówna jej kolory i usunie przebarwienia.

Serum z retinolem – to produkt dla koneserów stosowania tego typu kosmetyków. Retinol to nic innego jak podstawowa forma witaminy A. W odpowiednim stężeniu przekształca się w kwas retinowy, pobudzający komórki do produkcji kolagenu. Serum z retinolem, stosowane ostrożnie i zgodnie z zaleceniami, odżywi, zregeneruje i odmłodzi skórę.