Menu

Maseczka w płachcie DIY. Zobacz jak ją zrobić

Każda z nas uwielbia maseczki. Niestety nie wszystkie z nas mogą pozwolić sobie na cotygodniowe zakupy tych kosmetyków. Wiadomo, maseczki są niewielkie, wystarczają zaledwie na dwa razy i kosztują dość sporo. Jeżeli nie stać cię na takie wydatki i nie masz ochoty chodzić tak często do drogerii, Sprawdź, jak samodzielnie zrobić maseczkę w płachcie.

Przepis na maseczkę w płachcie.

Do przygotowania maseczki w płachcie wykorzystaj chusteczkę higieniczną lub gazę kosmetyczną. Potrzebne będą ci także zmiksowane owoce, warzywa i inne składniki odżywcze. W chusteczce lub gazie wytnij otwory na nos, usta i oczy. Wielkość płachty dopasuj do twarzy, szyi i dekoltu. Równie dobrze możesz kupić zestaw płacht lub gaz, przeznaczony do celów kosmetycznych. Pora na przygotowanie maseczki. Połącz ze sobą taki składniki, które wypielęgnują twoją cerę. Mogą to być rozdrobnione owoce lub warzywa, płatki owsiane lub siemię lniane, olejki kosmetyczne lub twoje ulubione kosmetyki o płynnej konsystencji. Przygotowaną maseczkę nanieś na chusteczkę lub gazę i połóż na twarzy. Po upływie około 15 do 30 minut płachtę zdejmij, maseczkę wmasuj w skórę, a jej resztki zmyj letnią wodą. Efekt? Gładka, nawilżona i zadbana skóra.

Jak przygotować twarz do takiego zabiegu?

Zanim nałożysz maseczkę, zrób peeling i oczyść cery tonikiem. Zalegające w porach skóry sebum, kurz, resztki kosmetyków i martwy naskórek muszą zostać całkowicie usunięte. Nie zapomnij też o zrobieniu dokładnego makijażu. Jeżeli na twojej twarzy pozostałyby choć najmniejsze resztki makijażu, maseczka w żaden sposób nie zadziałałaby. A jak zadbać o cerę po zdjęciu maseczki w płachcie? Jeżeli skóra nie jest dostatecznie nawilżona, wklep krem lub serum, a pod oczy nanieś chłodzący i łagodzący preparat. Efekty powinny być rewelacyjne! Zabieg z maseczką w płachcie DIY powtarzaj trzy razy w tygodniu.