Menu

(10) FEG Odżywka do rzęs

Serum o zestawie specjalnie dobranych składników, które działa odżywczo i wzmacniająco. Stymuluje wzrost rzęs i ma zahamować ich proces wypadania. Jest to jednak niemożliwe, bo utrata rzęs związana jest z naturalnym cyklem ich życia. Odżywka do rzęs FEG może co najwyżej wzmocnić włoski u nasady i zapewnić im maksymalną żywotność. Po około 4 tygodniach systematycznego stosowania preparatu rzęsy wydłużają się i zdrowieją. W początkowym etapie mogą wypadać mocniej niż zwykle, ale ten efekt szybko mija.

Odżywka do rzęs FEG ma standardową pojemność, a 3 ml wystarczają na około 5 miesięcy kuracji. Czas ten może się skrócić, jeśli będziemy nakładać za dużo produktu lub robić to za często. Opakowanie bez ogranicznika wokół otworu powoduje, że często na pędzelek nabiera się za dużo serum, co zdecydowanie obniża wydajność produktu. Plastikowa buteleczka w odcieniach bieli i szarości jest mało efektowna.

W środku znajduje się cienki pędzelek z syntetycznego włosia.

Teoretycznie odżywka do rzęs FEG ma mieć szereg ekstraktów roślinnych i witamin. Niestety w składzie nie znajduje się nic takiego i nie można nazwać go całkiem naturalnym. To gęste i bardzo treściwe serum, dzięki czemu nie spływa do oczu i łatwo rozprowadza się u nasady włosków. Odżywkę do rzęs FEG najlepiej stosować wieczorem, zaraz po wykonaniu dokładnego demakijażu i osuszeniu powiek. Produkt nie wywołuje alergii i jest bezpieczny.

Co wpływa negatywnie na ocenę?

  • Nie zawiera ekstraktów roślinnych, którymi się reklamuje.
  • Brak ogranicznika sprawia, że nabieramy za dużo serum.
  • Zahamowania wypadania rzęs nie potwierdzają konsumentki.
  • W początkowej fazie kuracji pojawia się nadmierna utrata rzęs.