Menu

Jak raz na zawsze pozbyć się trądziku?

Wyciskanie, alkoholowe toniki, solarium, kilka warstw podkładu… W taki sposób nie pozbędziesz się trądziku. Musisz zrobić zupełnie coś innego. Sprawdź, jak raz na zawsze wyleczyć trądzik i co zrobić, żeby mieć piękną i zdrową cerę. Te sposoby naprawdę są proste.

NIE DOTYKAJ TWARZY!

Nie wyciskaj i nie ugniataj. Cery trądzikowej nie wolno dotykać, ponieważ w ten sposób przenosisz zarazki, możesz rozdrapać krostki i uszkodzić naskórek. Jeżeli pracujesz przed komputerem lub nie umyłaś rąk po przyjściu z dworu, a na dodatek dotykałaś nimi twarz, to nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele złego wyrządzasz swojej skórze. Wyciskając i rozdrapując krostki, trądzik roznosisz po całej twarzy. Staraj się nie dotykać skóry bez potrzeby, nie podpieraj brody, a przed poranną lub wieczorną pielęgnacją dokładnie myj ręce.

DELIKATNIE OCZYSZCZAJ.

Do usuwania sebum, martwego naskórka i innych zanieczyszczeń nie musisz stosować kosmetyków z wysuszającymi składnikami. Nie jest wskazane używanie toników z niektórymi kwasami, alkoholem lub silnymi detergentami. Pamiętaj, aby podczas oczyszczania nie naruszyć lipidowej bariery ochronnej skóry. Jeżeli to zrobisz, cera zacznie wydzielać o wiele więcej sebum, pojawią się nowe krostki, a trądzik znów się nasili.

NAWILŻAJ.

Tak, nie przesłyszałaś się. Nawilżanie to najlepszy sposób na całkowite wyeliminowanie trądziku. Stosując odpowiednie kosmetyki, przywrócisz skórze właściwe pH, uzupełnisz ubytki w ochronnej warstwie lipidowo-wodnej, uregulujesz wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych. Rano stosuj kremy nawilżające o lekkiej formule, które zastąpią bazę pod makijaż. Wieczorem używaj serum o skoncentrowanym składzie.

ZŁUSZCZAJ.

Do złuszczania cery trądzikowej wybierz peelingi o delikatnym działaniu. Najlepsze będą enzymatyczne, które rozpuszczają martwy naskórek oraz pozostawiają cerę gładką i czystą. Unikaj peelingów gruboziarnistych, które mogłyby uszkodzić naskórek, spowodować podrażnienia i przyczynić się do nasilenia trądziku.