Menu

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy ładnie wygląda, ale czy na pewno jest bezpieczny dla paznokci? Okazuje się, że niestety nie. Bardzo popularne hybrydy osłabiają i uszkadzają płytkę paznokcia. Jeżeli i twoje pazurki wyglądają właśnie w taki sposób, to na jakiś czas zrezygnuj z takiego manicure. Sprawdź, jak odbudować zniszczone paznokcie.

Płytka paznokcia najczęściej osłabiona jest po długim i regularnym nakładaniu hybryd. Paznokieć łamie się, kruszy, jest miękki i odbarwia się. Pojawiają się ponadto problemy z nałożeniem kolejnej hybrydy. Na zniszczonych paznokciach lakier nie chce się trzymać, łuszczy się lub odpada. Jak temu zaradzić? Najprostszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z takiego manicure i odbudowanie płytek paznokci. Po kilku miesiącach intensywnej kuracji wszystko powinno wrócić do normy. Paznokcie znów można stylizować.

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Paznokciom należy dać odpocząć po długotrwałym noszeniu manicure hybrydowego. W pierwszej kolejności należy prawidłowo usunąć stary lakier; trzeba zrobić to ostrożnie, aby nie naruszyć osłabionej płytki paznokcia. Potem obetnij je na krótko, by mogły same wzmocnić się i odrosnąć. Zaraz po tych zabiegach zaaplikować należy oliwkę do paznokci. Najlepiej robić to codziennie, bo hybryda wysusza. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie regenerującej odżywki i suplementów diety oraz spożywanie produktów korzystnie wpływających na włosy, skórę i paznokcie. Są to między innymi: nasiona, otręby, chude mięso drobiowe, jaja, grube kasze, ryby, olej lniany i oliwa z oliwek. Taka kuracja regenerująca powinna trwać co najmniej miesiąc.

Twój pierwszy manicure hybrydowy.

Jeżeli po raz pierwszy planujesz założyć hybrydy lub zrobić to po dłuższej przerwie, poproś manikiurzystkę, aby zastosowała bazę proteinową. Taki kosmetyk można stosować przed każdym manicure. Baza proteinowa przygotowuje płytkę paznokcia do zabiegu, wzmacnia i odżywia ją. W kosmetyku znajdują się witaminy E i B5, które mają właściwości regenerujące i zapobiegające dalszym uszkodzeniom.