Menu

(12) MAVALA DOUBLE LASH Odżywka do rzęs

Mavala Double Lash to odżywka do rzęs w formie olejku. Sprawia, że rzęsy są dłuższe, pełniejsze i mocniejsze. Stworzona pod okiem szwajcarskich specjalistów przyspiesza wzrost już po 10 dniach regularnego stosowania. Bogata w witaminy i proteiny formuła wzmacnia rzęsy, które w efekcie wydłużają się i nabierają objętości. Niestety obiecanego przez producenta działania nie potwierdzają krążące w sieci opinie. Odżywka do rzęs Mavala Double Lash to dobry środek odżywiający, ale nie sprawdzi się na osłabionych (np. przedłużaniem) i bardzo cienkich rzęsach.

To największa z dostępnych na rynku odżywek stymulujących wzrost. Plastikowa buteleczka ma 10 ml pojemności i przypomina korektor do papieru w płynie. Utrzymano ją w biało-niebieskiej kolorystyce, mocno kojarzącej się z wyglądem np. kropli do rzęs. Daleko odbiega to od standardów, jakie prezentują inne produkty.

W założeniu odżywka do rzęs Mavala Double Lash miała zapewne przywodzić na myśl bezpieczne, apteczne produkty.

Odżywka do rzęs Mavala Double Lash nie ma typowego pędzelka, a szeroką szczotkę z włosia. Transparentny produkt nakłada się na rzęsy jak maskarę, codziennie przed snem na dokładnie oczyszczone rzęsy. Serum można zastosować jako bazę pod tusz, co ułatwia jego nałożenie. Nie jest toksyczne, choć może wywołać szczypanie w okolicach oczu. Odżywka do rzęs Mavala Double Lash ma też nie sklejać rzęs i tu również producent mija się z prawdą.

Co wpływa negatywnie na ocenę?

  • Bardziej przypomina krople do oczu niż kosmetyk.
  • Opinie nie potwierdzają stuprocentowej skuteczności.
  • Aplikator w formie szczotki nie dociera do nasady rzęs.
  • Może sklejać rzęsy i powodować dyskomfort.