Menu

Wielorazowe płatki kosmetyczne. Czy to się sprawdza?

Bawełniane płatki kosmetyczne, ręcznik, specjalna rękawiczka… To tylko niektóre z gadżetów używanych podczas demakijażu. A czy słyszałaś o wielorazowych płatkach kosmetycznych? Jeżeli nie, to przeczytaj ten tekst i sprawdź, czy przypadną ci do gustu.

Jak to wygląda? Podobne są do zwykłych płatków kosmetycznych. Niektóre z nich są większe lub mniejsze, dwustronne lub jednostronne, inne zaś mają kolorowe przeszycia. Tak, nie przesłyszałaś się. Wielorazowe płatki kosmetyczne uszyto z materiału.

Część z tych gadżetów ma szorstką powierzchnię, inne są mięciutkie i przyjemne w dotyku.

Gdzie je przechowywać? Wybierz dla nich takie miejsce, gdzie nie będą narażone na działanie kurzu i zanieczyszczeń, a ty będziesz mogła z nich swobodnie korzystać. Przechowuj je w suchym i szczelnie zamkniętym pojemniczku. Pamiętaj, aby akcesorium regularnie czyścić i dezynfekować.

Jak ich używać? Tak samo jak bawełnianych płatów kosmetycznych. Prawie… Do usunięcia kolorowych produktów wystarczy ci jeden lub dwa, czyli o wiele mniej niż zużywałaś do tej pory płatków jednorazowych. Kiedy już usuniesz makijaż, płatek upierz i pozostaw do wyschnięcia.

Czy są skuteczne? I to jeszcze jak! Płatki o szorstkiej powierzchni poradzą sobie z usunięciem wszystkich kosmetyków kolorowych, w tym tuszu do rzęs, cieni do powiek, podkładu. Płatki zrobione z delikatnego materiału świetnie zmywają kosmetyki o gęstej i tłustej konsystencji, np. maseczki.

Czas na pranie! Kiedy wszystkie twoje wielorazowe płatki kosmetyczne są brudne, wrzuć je do pralki i upierz. Nastaw na krótki program; dodaj płyn do ubrań wełnianych lub orzechy piorące. Następnie rozłóż je na ręczniku, aby wyschły. Płatki kosmetyczne wielorazowego użytku, które uprałaś rano, wieczorem są gotowe do użytku.

Czy szybko się zużywają? To zależy od tego, jak o nie dbasz. Jak nie trudno się domyślić, najszybciej zużywają się delikatne płatki. Po kilku miesiącach na pewno zobaczysz na niech przetarcia, niektóre z nich zaczną się mechacić. Wniosek? Wielorazowe płatki kosmetyczne posłużą ci naprawdę długo!